top of page

2024 ST. PADDYS DAY BONSPIEL 
MARCH 16, 2024

this years prize structure

TOTAL POINTS ARE A COMBINATION OF POINTS EARNED IN CURLING GAMES AND POINTS EARNED FROM RELAY RACE.  STANDINGS ARE FROM THE ENTIRE FIELD

TOP 3 TEAMS WITH 2 CURLING WINS

THE 3 TEAMS WITH 2 CURLING WINS AND THE MOST TOTAL POINTS

TOP 2 TEAMS WITH 1 CURLING WIN

THE 2 TEAMS WITH 1 CURLING WIN AND THE MOST TOTAL POINTS

TOP 1 TEAM WITH NO CURLING WINS

THE 1 TEAMS WITH NO CURLING WINS AND THE MOST TOTAL POINTS

TEAM WITH THE BEST UNIFORMS/COSTUMES

THE TEAM WITH THE MOST CREATIVE OUTFITS WILL BE AWARDED A PRIZE

The Day's Schedule
Lunch Will Be Out From 11:30am to 3:00pm
Dinner WILL BE OUT FROM 5:00PM TO 8:00PM
awards WILL BE AT 8:00PM
'JUST US' BEGINS AT 8:30
11:00PM LATE NIGHT SNACK ARRIVES

9:00 Draw Schedule

The Early Darw

8:30am Checkin

8:45am General Announcements

9:00am Game 1

11:15am Relay Race (Upstairs Bar)

2:15pm Game 2

10:45 Draw Schedule

tHE mIDDLE dRAW

10:15am Checkin

10:30am General Announcements

10:45am Game 1

2:15Pm Relay Race (Upstairs Bar)

4:00PMpm Game 2

12:30 Draw Schedule

tHE lATE dRAW

12:00am Checkin

12:15am General Announcements

12:30am Game 1

4:00Pm Relay Race (Upstairs Bar)

5:45PMpm Game 2

dRAWS AND tEAMS

BELOW IS A LIST OF THE TEAMS AND WHICH DRAW THEY HAVE BEEN ASSIGNED TO

dRAW 1 TEAMS

First Game Start 9:00am

1 - Sweeping Beauties

Alex Wagner

2 - McRosndorf

Jim Thedorf

3 - Geer

Doug Stanfield

4 - The Poor Paddy’s

Steve Painter

5 - Hack City

Nick La Delfa

6 - Thainlovsky Team

Leon Orlovksy

7 - Luke Todd

Mike todd

8 - Crazy Bunch

Jim Esposito

9 - Giant Leprechauns

Catherine

10 - Team Jewer

Kaitlin Jewer

11 - Heather Baird

Heather Baird

12 - Shamrock Shakes

Kyla Redden

DRAW 2 TEAMS

First Game Start 10:45am

13 - Stolzel/Guest

Astrid Stolzel

14 - JLB

Colin Milne

15 - Johnson

Jill Curzon

16 - Rockers

Robin Hauswirth

17 - The Little Leprechaun's

Stephan Baran

18 - Where's the Bar?

Chris Lovell

19 - Friday Night Soldiers

Carrie Forsey

20 - St. Paddy’s Gang

Brenda Hill

21 - Gunn

Carey Gunn

22 - Scouten

Pat Scouten

23 - Team Ferguson

Clarissa Sidaway

24 - Ennismore EZ Sliders

Terry Jantzi

25 - The Sham Rockers

William Henderson

26 - Team Fedoruk

Ben Fedoruk

27 - Mitchell Vance

Mitchell Vance

28 - On The Rocks

Courtney Milne

DRAW 3 TEAMS

First Game Start 12:30pm

29 - Team Shenanigans

Grant Cowan

30 - Sassy Lassies

Dylan Welsh

31 - Holy sheets

Adam doiron

32 - Hipe too

Amber emberley

33 - Lucky Ladies

Sara Ingram

34 - Lucky Leprechauns

Yvonne Christie

35 - Lois?

Carly Butterworth

36 - Hacks

Dana McMillan

37 - Cooper

Tina Cockerton

38 - Dad Bods

Fraser Gray

39 - Sheet Happens

Neil Jones

40 - Team Awesome

Sarah Graham

41 - Nichols

Andrea Nichols

42 - Jeff Hamilton #1

Jeff Hamilton

43 - Jeff Hamilton #2

Jeff Hamilton

44 - Jeff Hamilton #3

Jeff Hamilton

ROCKING THE HOUSE ALL NIGHT

"JUST US"

Dinner Dance Tickets Still Available

DINNER DANCE TICKET $30 PER PERSON

bottom of page